Szkody majątkowe- niedoszacowane odszkodowania

car-wrecked-845143_1280Najczęściej likwidowanymi szkodami majątkowymi są bez wątpienia szkody na pojeździe. Zwykle po kolizji poszkodowany sam zgłasza do ubezpieczyciela szkodę. Parę dni później przyjeżdża rzeczoznawca i wycenia szkodę. Następnie poszkodowany dostaje odszkodowanie. W praktyce poszkodowani nie zlecają szkód na pojeździe profesjonalnym pełnomocnikom, bo i po co ?

No właśnie, ano po to, że jest szereg roszczeń, które przysługują poszkodowanemu a które w ogóle nie są zgłaszane. Kto z poszkodowanych ubiega się o zwrot kosztów uszkodzonego bagażu, zwrot kosztów związanych z najmem samochodu zastępczego (przez okres naprawy uszkodzonego pojazdu), zwrot kosztów holowania, czy zwrot utraty wartości handlowej (wyliczonej przez biegłego)?

Jednakże, podstawowym powodem, dlaczego warto zgłosić się ze szkodą majątkową do Kancelarii Odszkodowawczej, jest fakt, że w znakomitej liczbie przypadków, oszacowane na podstawie opinii rzeczoznawcy pracującego na rzecz zakładu ubezpieczeń, odszkodowanie jest zaniżenie. Otóż, z naszego doświadczenia wynika, że sporządzona opinia przez niezależnego biegłego z zakresu mechaniki samochodowej jest w większości przypadków znacznie bardziej korzystna dla poszkodowanego a sprecyzowanie roszczeń na jej podstawie niemalże zawsze kończy się decyzją o przyznaniu dodatkowej kwoty tytułem odszkodowania.

Oczywiście uczciwość wymaga, żeby podkreślić, że każda sprawa jest inna i nie w każdym wypadku opinia sporządzona przez rzeczoznawcę powołanego przez zakład ubezpieczeń jest wadliwa. Jednakże, warto mieć na uwadze to, że z niedocenianych szkód majątkowych można uzyskać znacznie więcej, niż na pierwszy rzut oka się wydaje.

Dodaj komentarz